International Hessen Rundfahrt Results - Stage 4

News & Results

09/7/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen

International Hessen Rundfahrt Results - Stage 4

Teutenberg takes stage; Vasseur maintains overall lead.

September 6, 2003: Battenberg - Wetzler (156 km):
1 Sven Teutenberg (Ger) Team Bianchi       04:04:47
2 Eric Baumann (Ger) Team Wiesenhof                               
3 Antony Geslin (Fra) Brioches La Boulang?re                      
4 Tristan Hoffmann (Ned) Team CSC                                 
5 Wolfram Wiese (Ger) Team ComNet - Senges                          
6 Danilo Hondo (Ger) Team Telekom                              0.37
7 Daniel Becke (Ger) Team Bianchi                                 
8 Steffen Radochla (Ger) Team Bianchi                             
9 Thomas Liese (Ger) Team Bianchi                                 
10 Robert F?rster (Ger) Gerolsteiner                              
11 Benny De Schrooder (Bel) Palmans - Collstrop                     
12 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner                               
13 C?dric Vasseur (Fra) Cofidis - Le Cr?dit par T?l?phone          
14 Bj?rn Glasner (Ger) Mixed Team 2                               
15 Holger Sievers (Ger) Mixed Team 2                              
16 Philippe Gaumont (Fra) Cofidis - Le Cr?dit par T?l?phone        
17 Jaroslaw Zarebski (Pol) CCC-Polsat                             
18 Sergey Krushevskiy (Uzb) MBK-Oktos-Saint-Quentin               
19 Lars Michaelsen (Den) Team CSC                                 
20 Franck Renier (Fra) Brioches La Boulang?re                     
21 Christhope Detilloux (Bel) Lotto-Domo                          
22 Sylvain Chavanel (Fra) Brioches La Boulang?re                  
23 Christoph Von Kleinsorgen (Ger) Team Bianchi                   
24 Thomas Ziegler (Ger) Team Wiesenhof                            
25 Sebastian Denke (Ger) Mixed Team 1                             
26 Axel Merckx (Bel) Lotto-Domo                                   
27 Axel Hauschke (Ger) Team ComNet-Senges                         
28 Fr?d?ric Gabriel (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                 
29 Maryan Hary (Fra) Brioches La Boulang?re                       
30 Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop                      
31 Philipp Mamos (Ger) Mixed Team 2                               
32 Andreas Klier (Ger) Team Telekom                               
33 Ralf Grabsch (Ger) Team Wiesenhof                              
34 Linus Gerdemann (Ger) WINfix-techem                            
35 Maxim Gurov (Kaz) MBK-Oktos-Saint-Quentin                      
36 Nico Mattan (Bel) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone             
37 Serge Baguet (Bel) Lotto-Domo                                  
38 Ren? Haselbacher (Aut) Gerolsteiner                            
39 Jean Zen (Fra) Brioches La Boulang?re                          
40 Patrick Holsche (Ger) WINfix-techem                            
41 Bj?rn Schr?der (Ger) Team Wiesenhof                            
42 Thierry Marichal (Bel) Lotto-Domo                              
43 Christophe Brandt (Bel) Lotto-Domo                             
44 Uwe Hardter (Ger) Gerolsteiner                                 
45 Nick Gates (Aus) Lotto-Domo                                    
46 Sergej Yakovlev (Kaz) Team Telekom                             
47 Andrey Mizourov (Kaz) MBK-Oktos-Saint-Quentin                  
48 Nicolas Jalabert (Fra) Team CSC                                
49 Steve De Wolf (Bel) Palmans-Collstrop                          
50 Malte Urban (Ger) Team Bianchi                                 
51 Stefan Adamsson (Swe) Team Bianchi                             
52 Vincent Templier (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                 
53 Rolf Aldag (Ger) Team Telekom                                  
54 Daniele Nardello (Ita) Team Telekom                            
55 Laurent Paumier (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                  
56 Udo B?lts (Ger) Gerolsteiner                                   
57 Bj?rn Papstein (Ger) Mixed Team 2                              
58 Mathias Kessler (Ger) Team Telekom                             
59 Cyril Gossmann (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                   
60 Kai Hundertmarck (Ger) Team Telekom                            
61 Markus Ganser (Ger) Team ComNet-Senges                         
62 Christophe Rinero (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                
63 Ronny Lauke (Ger) Mixed Team 1                                 
64 Pascal Hungerb?hler (Swi) Mixed Team 1                         
65 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner                                
66 Michael Blaudzun (Den) Team CSC                                
67 J?rn Reuss (Ger) WINfix-techem                                 
68 Enrico Poitschke (Ger) Team Wiesenhof                          
69 Lars Wackernagel (Ger) Team Wiesenhof                          
70 Chris Peers (Bel) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone             
71 Uwe Peschel (Ger) Gerolsteiner                                 
72 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner                             
73 Jan Pokrandt (Ger) Mixed Team 1                             4.51
74 Karsten Volkmann (Ger) Mixed Team 1                            
75 Roberto Lochowski (Ger) Team Wiesenhof                         
76 Stefan Cohnen (Ned) Team ComNet-Senges                         
77 Arvis Piziks (Lat) Team CSC                                    
78 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone         5.40
79 Yohann Gene (Fra) Brioches La Boulang?re                    9.11
80 Emmanuel Magnien (Fra) Brioches La Boulang?re                  
81 Dennis Kraft (Ger) WINfix-techem                            9.29
82

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment