Setmana Catalana Results: Stage 4

News & Results

03/27/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen

Setmana Catalana Results: Stage 4

March 27, 2003: Parets Del Vall?s - Coll De Pal (144 km):
1 Dario Frigo (Ita) Fassa Bortolo              04:08:02 (34.83 km/h)
2 Jos? Jufre (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada                  0.09
3 David Latasa (Spa) Kelme-Costa Blanca                       0.13
4 Leonardo Piepoli (Ita) iBanesto.com
5 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi                           0.23
6 Santiago Perez (Spa) Phonak Hearing Systems                 0.25
7 Michael Rasmussen (Den) Rabobank

March 27, 2003: Parets Del Vall?s - Coll De Pal (144 km):
1 Dario Frigo (Ita) Fassa Bortolo              04:08:02 (34.83 km/h)
2 Jos? Jufre (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada                  0.09
3 David Latasa (Spa) Kelme-Costa Blanca                       0.13
4 Leonardo Piepoli (Ita) iBanesto.com
5 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi                           0.23
6 Santiago Perez (Spa) Phonak Hearing Systems                 0.25
7 Michael Rasmussen (Den) Rabobank
8 Joaquin Rodriguez (Spa) O.N.C.E.-Eroski                     0.27
9 Jos? Azevedo (Por) O.N.C.E.-Eroski                          0.31
10 Marcos Serrano (Spa) O.N.C.E.-Eroski
11 Ivan Parra (Col) Kelme-Costa Blanca                        0.37
12 Francisco Vila (Spa) Lampre
13 Santiago Blanco (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
14 Marco Fertonani (Ita) Phonak Hearing Systems
15 Gilberto Simoni (Ita) Team Saeco                           0.50
16 Tadej Valjavec (Slo) Fassa Bortolo                         0.53
17 Aitor Kintana (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?                   0.55
18 Jose Luis Rebollo (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
19 Damiano Cunego (Ita) Team Saeco                            0.58
20 Juan Miguel Mercado (Spa) iBanesto.com
21 Levi Leipheimer (USA) Rabobank
22 Jos? Javier Gomez Gozalo (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
23 J.Manuel Vazquez (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada           1.11
24 Lance Armstrong (USA) US Postal
25 Wladimir Belli (Ita) Lampre                                1.33
26 I?igo Landaluze (Spa) Euskaltel-Euskadi                    2.16
27 Vladimir Karpets (Rus) iBanesto.com                        2.20
28 Beat Zberg (Swi) Rabobank
29 Manuel Calvente (Spa) Team CSC
30 J.Antonio Flecha (Spa) iBanesto.com                        2.26
31 Koldo Gil (Spa) O.N.C.E.-Eroski
32 Volodymir Gustov (Ukr) Fassa Bortolo                       2.28
33 Roberto Laiseka (Spa) Euskaltel-Euskadi
34 Remmert Wielinga (Ned) Rabobank                            3.01
35 Adolfo Garcia Quesada (Spa) Kelme-Costa Blanca
36 Gianni Faresin (Ita) Gerolsteiner                          3.26
37 Juan Fuentes (Spa) Team Saeco                              3.33
38 Gustavo Otero (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?                   3.40
39 Sergio Barbero (Ita) Lampre                                4.27
40 Nacor Burgos (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
41 Viatcheslav Ekimov (Rus) US Postal     4.34
42 David Zabriskie (USA) US Postal
43 Leonardo Bertagnolli (Ita) Team Saeco                      4.38
44 Marius Sabaliauskas (Ltu) Team Saeco
45 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
46 Iker Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
47 Aitor Gonzalez (Spa) Fassa Bortolo
48 Torsten Hiekmann (Ger) Team Telekom
49 David Arroyo (Spa) O.N.C.E.-Eroski
50 Francisco Jos? Lara (Spa) Team Coast                       5.04
51 Udo B?lts (Ger) Gerolsteiner                               5.09
52 Carlos Torrent (Spa) Paternina-Costa de Almeria            5.17
53 Rafael Casero (Spa) Paternina-Costa de Almeria
54 Jos? Maestre (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada               5.24
55 Addy Engels (Ned) Rabobank                                 5.51
56 Oscar Pereiro (Spa) Phonak Hearing Systems                 6.03
57 Juan Jos? De Los Angeles (Spa) Fassa Bortolo               6.31
58 Bobby Julich (USA) Team Telekom                            6.34
59 Gonzalo Bayarri (Spa) Phonak Hearing Systems               7.10
60 Thorsten Rund (Ger) Team Coast                             7.53
61 Victor Hugo Pe?a (Col) US Postal
62 Jordi Riera (Spa) Kelme-Costa Blanca
63 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                           10.02
64 Oscar Laguna (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
65 Leonardo Navarrete (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
66 Iker Cama?o (Spa) Phonak Hearing Systems
67 Egoitz Martinez (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
69 Raphael Schweda (Ger) Team Coast
70 Jos? Luis Martinez (Spa) Paternina-Costa de Almeria       10.24
71 Jos? Luis Arrieta (Spa) iBanesto.com                      11.14
72 Eladio Jimenez (Spa) iBanesto.com
73 Jon Odriozola (Spa) iBanesto.com
74 Marco Pinotti (Ita) Lampre                                11.23
75 Daniele Nardello (Ita) Team Telekom
76 Marco Serpellini (Ita) Lampre
77 Javier Pascual Llorente (Spa) Kelme-Costa Blanca          11.44
78 Joaquin Lopez (Spa) Paternina-Costa de Almeria
79

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment