Tour de Suisse Results - Stage 4

News & Results

06/21/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen
Casar wins! Photo copyright Fotoreporter Sirotti.
Casar wins! Photo copyright Fotoreporter Sirotti.

Tour de Suisse Results - Stage 4

 

 

Lotto-Domo
88 Christophe Agnolutto (Fra) AG2r Pr?voyance
89 Uwe Peschel (Ger) Gerolsteiner
90 Jean-Cyril Robin (Fra) FDJeux.com
91 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner
92 Rubens Bertogliati (Swi) Lampre                        0.28
93 Domenico Passuello (Ita) Quick.Step-Davitamon          0.43
94 Alexandr Kolobnev (Rus) Domina Vacanze-Elitron         0.51
95 Stephan Schreck (Ger) Team Telekom
96 Gianluca Sironi (Ita) Vini Caldirola-SO.DI             0.54
97 Gabriele Missaglia (Ita) Lampre
98 Leif Hoste (Bel) Lotto-Domo
99 Leon Van Bon (Ned) Lotto-Domo
100 Rik Verbrugghe (Bel) Lotto-Domo
101 Sergio Barbero (Ita) Lampre
102 Jimmy Casper (Fra) FDJeux.com                         1.15
103 Mauro Facci (Ita) Fassa Bortolo                       1.18
104 Mirko Celestino (Ita) Team Saeco                      1.52
105 Romans Vainsteins (Lat) Vini Caldirola-SO.DI
106 Simone Bertoletti (Ita) Lampre                        2.23
107 Juan Fuentes (Spa) Team Saeco
108 Sergei Yakovlev (Kaz) Team Telekom
109 Arvis Piziks (Lat) Team CSC
110 Alessandro Cortinovis (Ita) Lampre                   15.53
111 Erki Putsep (Est) AG2r Pr?voyance
112 Sven Teutenberg (Ger) Team Bianchi
113 Stefan Adamsson (Swe) Team Bianchi
114 Lauri Aus (Est) AG2r Pr?voyance
115 Marco Serpellini (Ita) Lampre
116 Robert F?rster (Ger) Gerolsteiner
117 Hans De Clercq (Bel) Lotto-Domo
118 Aart Vierhouten (Ned) Lotto-Domo
119 Lars Michaelsen (Den) Team CSC                       22.00
120 Patrick Calcagni (Swi) Vini Caldirola-SO.DI
121 Eddy Lembo (Fra) Palmans-Collstrop                   27.17
122 St?phane Berges (Fra) AG2r Pr?voyance                29.23
DNF Marco Fertonani (Ita) Phonak Hearing Systems
DNF Olivier Trastour (Fra) AG2r Pr?voyance
DNF Geert Van Bondt (Bel) Team CSC
DNF Miguel Angel Perdiguero (Spa) Domina Vacanze-Elitr
DNF Dario Frigo (Ita) Fassa Bortolo
DNF Serguei Ivanov (Rus) Fassa Bortolo
DNF Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
DNF Stefano Zanini (Ita) Team Saeco
DNF Simone Masciarelli (Ita) Vini Caldirola-SO.DI
DNF Mauro Radaelli (Ita) Vini Caldirola-SO.DI
DNF Pavel Tonkov (Rus) CCC-Polsat

Overall rankings after stage 4:
1 Alexandre Vinokourov (Kaz) Team Telekom     17:41:30
2 Francesco Casagrande (Ita) Lampre                       0.06
3 Bradley Mc Gee (Aus) FDJeux.com                         0.16
4 Kim Kirchen (Lux) Fassa Bortolo                         0.20
5 Alex Z?lle (Swi) Phonak Hearing Systems                 0.32
6 Patrik Sinkewitz (Ger) Quick.Step-Davitamon             0.33
7 Tadej Valjavec (Slo) Fassa Bortolo                      0.34
8 Oscar Pereiro (Spa) Phonak Hearing Systems              0.36
9 Giuseppe Guerini (Ita) Team Telekom
10 Jan Ullrich (Ger) Team Bianchi                         0.37
11 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems            0.38
12 Wladimir Belli (Ita) Lampre                            0.41
13 Ondrej Sosenka (Cze) CCC-Polsat                        0.49
14 Sven Montgomery (Swi) Fassa Bortolo                    0.59
15 Tomasz Brozyna (Pol) CCC-Polsat                        1.02
16 Marius Sabaliauskas (Ltu) Team Saeco                   1.02
17 Thierry Loder (Fra) AG2r Pr?voyance                    1.05
18 Nicolas Fritsch (Fra) FDJeux.com                       1.14
19 Seweryn Kohut (Pol) CCC-Polsat                         1.53
20 Sandy Casar (Fra) FDJeux.com                           2.17
21 Salvatore Commesso (Ita) Team Saeco                    2.23
22 Gerhard Trampusch (Aut) Gerolsteiner                   2.41
23 Oscar Camenzind (Swi) Phonak Hearing Systems           2.42
24 Jurgen Van Goolen (Bel) Quick.Step-Davitamon           2.43
25 Paolo Bettini (Ita) Quick.Step-Davitamon               2.45
26 Kyrylo Pospyeyev (Ukr) Domina Vacanze-Elitron          2.45
27 Radoslaw Romanik (Pol) CCC-Polsat                      2.47
28 Daniel Schnider (Swi) Phonak Hearing Systems           2.51
29 Piotr Przydzial (Pol) CCC-Polsat                       3.05
30 Bekim Christensen (Den) Team CSC                       3.12
31 Gustav Larsson (Swe) Fassa Bortolo                     3.16
32 Dariusz Baranowski (Pol) CCC-Polsat                    3.34
33 Alexandr Kolobnev (Rus) Domina Vacanze-Elitron         3.48
34 Bobby Julich (USA) Team Telekom                        4.09
35 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner                       

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment