Tirreno-Adriatico Results ? Stage 2

News & Results

03/10/2005| 0 comments
by Thomas Valentinsen
Alessandro Petacchi prepares for a long day in the saddle. Photo copyright Fotoreporter Sirotti.
Alessandro Petacchi prepares for a long day in the saddle. Photo copyright Fotoreporter Sirotti.

Tirreno-Adriatico Results ? Stage 2

Freire wins sprint; takes overall lead.

Cycling Team                 

14 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team                

15 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole                                      

16 Patrice Halgand (Fra) Credit Agricole                                   

17 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare                          

18 Andreas Klier (Ger) T-Mobile Team                                       

19 Mirco Lorenzetto (Ita) Domina Vacanze                                   

20 Kyrylo Pospyeyev (Ukr) Acqua & Sapone-Adria Mobil                       

21 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, Le Credit Par Telephone             

22 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone-Adria Mobil                        

23 Serguei Gonchar (Ukr) Domina Vacanze                                    

24 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare                           

25 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom                                   

26 Steffen Wesemann (Ger) T-Mobile Team                                    

27 Serge Baguet (Bel) Davitamon-Lotto                                      

28 Fabio Sacchi (Ita) Fassa Bortolo                                        

29 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems                               

30 Michael Blaudzun (Den) Team CSC                                         

31 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto                                    

32 Giampaolo Caruso (Ita) Liberty Seguros Team                              

33 David Lopez Garcia (Spa) Euskaltel-Euskadi                              

34 Karsten Kroon (Ned) Rabobank                                            

35 Rolf Aldag (Ger) T-Mobile Team                                          

36 Paolo Tiralongo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare                         

37 Ruslan Ivanov (Mda) Domina Vacanze                                      

38 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole                                 

39 Inigo Landaluze Intxaurraga (Spa) Euskaltel-Euskadi                     

40 Peter Van Petegem (Bel) Davitamon-Lotto                                 

41 Michael Boogerd (Ned) Rabobank                                          

42 Michele Scarponi (Ita) Liberty Seguros Team                              

43 Paride Grillo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare                 0.22

44 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi                              

45 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC                                       

46 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir                                

47 C?dric Vasseur (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone                   

48 Daniel Atienza Urendez (Spa) Cofidis, Le Credit Par Telephone           

49 Martin Elmiger (Swi) Phonak Hearing Systems                             

50 Joan Horrach Rippoll (Spa) Illes Balears-Caisse d'Epargne               

51 Sergio Marinangeli (Ita) Naturino-Sapore di Mare                     0.27

52 Bo Hamburger (Den) Acqua & Sapone-Adria Mobil                            

53 Unai Osa Eizaguirre (Spa) Illes Balears-Caisse d'Epargne                

54 Sergio Barbero (Ita) Naturino-Sapore di Mare                         0.32

55 Juan Manuel Fuentes Angullo (Spa) Lampre-Caffita                 0.45

56 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank                                        

57 Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir                        0.47

58 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole                               

59 Jure Golcer (Slo) Acqua & Sapone-Adria Mobil                            

60 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team        0.52

61 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel Pro Cycling Team               

62 Alessandro Vanotti (Ita) Domina Vacanze                                  

63 Marco Velo (Ita) Fassa Bortolo                                       1.02

64 Josu Silloniz Aresti (Spa) Euskaltel-Euskadi                            

65 Christopher Horner (USA) Saunier Duval-Prodir                           

66 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner                                       

67 Walter Beneteau (Fra) Bouygues Telecom                                  

68 Mark Renshaw (Aus) Fran?aise Des Jeux                                   

69 Ludovic Auger (Fra) Fran?aise Des Jeux                                   

70 Nick Nuyens (Bel) Quick.Step                                            

71 Luca Ascani (Ita) Naturino-Sapore di Mare                               

72 Geoffroy Lequatre (Fra) Credit Agricole                                  

73 Jan Hruska (Cze) Liberty Seguros Team                                   

74 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team                                     

75 Jose Luis Carrasco Gamiz (Spa) Illes Balears-Caisse d'Epargne           

76 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Caffita                                     

77 Sergio Miguel M. Paulinho (Por) Liberty Seguros Team                    

78 Fabio

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment