Tirreno - Adriatico Results: Stage 2

News & Results

03/14/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen

Tirreno - Adriatico Results: Stage 2

March 14, 2003: Sabaudia - Tarquinia, 213 km:
1 Filippo Pozzato (Ita) Fassa Bortolo               05:54:16 (36.41 km/h)
2 Paolo Bettini (Ita) Quickstep-Davitamon
3 Romans Vainsteins (Lat) Sidermec
4 Luca Paolini (Ita) Quickstep-Davitamon
5 Danilo Di Luca (Ita) Team Saeco
6 Ruggero Marzoli (Ita) Alessio
7 Daniele Bennati (Ita) Domina Vacanze-Elitron
8 Giuliano Figueras (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
9 Graziano Gasparre (Ita) De Nardi-Colpack

Alan Davis (Aus) O.N.C.E.-Eroski                            0.36
102 Marco Zanotti (Ita) Fassa Bortolo                           0.48
103 Andreas Klier (Ger) Team Telekom
104 Davide Bramati (Ita) Quickstep-Davitamon
105 Gerrit Glomser (Aut) Team Saeco
106 Mauro Gerosa (Ita) Sidermec
107 Moreno Di Biase (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave'               0.59
108 Roger Beuchat (Swi) Phonak Hearing Systems                  1.00
109 Massimo Strazzer (Ita) Phonak Hearing Systems               1.02
110 Jan Svorada (Cze) Lampre
111 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo
112 Rafael Diaz Justo (Spa) O.N.C.E.-Eroski
113 Manuel Quinziato (Ita) Lampre
114 Kai Hundertmark (Ger) Team Telekom
115 Servais Knaven (Ned) Quickstep-Davitamon
116 Jan Schaffrath (Ger) Team Telekom
117 Marc Wauters (Bel) Rabobank
118 Mauro Radaelli (Ita) Sidermec
119 Jakob Piil (Den) Team CSC
120 Janek Tombak (Est) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone
121 Steven De Jongh (Ned) Rabobank                              1.19
122 Leonardo Giordani (Ita) De Nardi-Colpack                    1.20
123 Mikhail Timochine (Rus) Landbouwkrediet-Colnago             1.21
124 Julian Dean (NZl) Team CSC
125 Giovanni Lombardi (Ita) Domina Vacanze-Elitron
126 Johan Verstrepen (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
127 Paolo Fornaciari (Ita) Team Saeco
128 Alexandre Shefer (Kaz) Team Saeco
129 Mario Scirea (Ita) Domina Vacanze-Elitron
130 Jan Boven (Ned) Rabobank
131 Ief Verbrugghe (Bel) Lotto-Domo
132 Bret Lancaster (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo
133 Hans De Clercq (Bel) Lotto-Domo
134 Denis Bertolini (Ita) Phonak Hearing Systems
135 Stefano Zanini (Ita) Team Saeco
136 Leif Hoste (Bel) Lotto-Domo
137 Ludo Dierckxssens (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
138 Uwe Hardter (Ger) Gerolsteiner
139 Johan Museeuw (Bel) Quickstep-Davitamon
140 Martin Derganc (Slo) Domina Vacanze-Elitron
141 Uwe Peschel (Ger) Gerolsteiner
142 Domenico Gualdi (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave'               1.40
143 Gian Mateo Fagnini (Ita) Team Telekom                       1.44
144 Jose Antonio Lopez Gil (Spa) iBanesto.com                   1.49
145 Bram De Groot (Ned) Rabobank                                2.02
146 Simone Cadamuro (Ita) De Nardi-Colpack
147 Alberto Ongarato (Ita) Domina Vacanze-Elitron               2.07
148 Gabriele Colombo (Ita) Domina Vacanze-Elitron               2.12
149 Ruslan Gryschenko (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago             2.13
150 Alessandro Spezialetti (Ita) Team Saeco
151 Robert Hunter (RSA) Rabobank                                2.27
152 Geert Van Bondt (Bel) Team CSC                              2.32
153 Andrea Tafi (Ita) Team CSC                                  3.11
154 Olaf Pollack (Ger) Gerolsteiner                             3.52
155 Elio Aggiano (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave'                  4.30

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment