Setmana Catalana Results: Stage 3

News & Results

03/26/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen

Setmana Catalana Results: Stage 3

March 26, 2003: Castell? D'empuries - Parets Del Vall?s (174.80 km):
1 Marco Zanotti (Ita) Fassa Bortolo          04:26:43 (39.32 km/h)
2 Erik Zabel (Ger) Team Telekom
3 Beat Zberg (Swi) Rabobank
4 Isaac Galvez (Spa) Kelme-Costa Blanca
5 Alexandre Usov (Blr) Phonak Hearing Systems
6 Salvatore Commesso (Ita) Team Saeco
7 Viatcheslav Ekimov (Rus) US Postal presented by Berry F
8 Nicola Gavazzi (Ita) Team Saeco
9 Nacor Burgos (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada

US Postal presented by Berry Flo
39 Gilberto Simoni (Ita) Team Saeco
40 Levi Leipheimer (USA) Rabobank
41 Udo B?lts (Ger) Gerolsteiner
42 Juan Miguel Mercado (Spa) iBanesto.com
43 Leonardo Bertagnolli (Ita) Team Saeco
44 Juan Jos? De Los Angeles (Spa) Fassa Bortolo
45 Adolfo Garcia Quesada (Spa) Kelme-Costa Blanca
46 Ivan Parra (Col) Kelme-Costa Blanca
47 Carlos Garcia Quesada (Spa) Kelme-Costa Blanca
48 Leonardo Piepoli (Ita) iBanesto.com
49 Koldo Gil (Spa) O.N.C.E.-Eroski
50 Tadej Valjavec (Slo) Fassa Bortolo
51 Aitor Kintana (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
52 Jos? Maestre (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
53 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
54 Damiano Cunego (Ita) Team Saeco
55 J.Manuel Vazquez (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
56 Eladio Jimenez (Spa) iBanesto.com
57 Santiago Blanco (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
58 Eddy Ratti (Ita) Lampre
59 Jos? Javier Gomez Gozalo (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
60 Marco Fertonani (Ita) Phonak Hearing Systems
61 Erik Zabel (Ger) Team Telekom                             1.11
62 Danilo Hondo (Ger) Team Telekom
63 Marco Serpellini (Ita) Lampre
64 Raphael Schweda (Ger) Team Coast
65 Gianni Faresin (Ita) Gerolsteiner
66 Domingo Sanchez (Spa) Paternina-Costa de Almeria
67 Iker Cama?o (Spa) Phonak Hearing Systems
68 Thorsten Rund (Ger) Team Coast
69 Jos? Luis Martinez (Spa) Paternina-Costa de Almeria       1.41
70 Torsten Hiekmann (Ger) Team Telekom                       2.25
71 Joseba Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi                   3.45
72 Oscar Laguna (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada              5.21
73 Alexandre Usov (Blr) Phonak Hearing Systems               6.03
74 Ronald Mutsaars (Ned) Rabobank
75 Jos? Iv?n Gutierrez (Spa) iBanesto.com
76 Manuel Beltran (Spa) Team Coast
77 David Zabriskie (USA) US Postal presented by Berry Flo    6.41
78 Giuseppe Guerini (Ita) Team Telekom                       8.14
79 Marzio Bruseghin (Ita) Fassa Bortolo                      8.35
80 Joaquin Lopez (Spa) Paternina-Costa de Almeria            9.27
81 Francisco Cerezo (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?               9.48
82 Leonardo Navarrete (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
83 Igor Pugaci (Mda) Team Saeco
84 Steffen Kjaergaard (Nor) US Postal presented by Berry
85 Christian Vandevelde (USA) US Postal presented by Berr   10.02
86 Jon Odriozola (Spa) iBanesto.com                         10.05
87 Cesar Garcia Calvo (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?            10.13
88 Javier Pascual Llorente (Spa) Kelme-Costa Blanca         10.43
89 Salvatore Commesso (Ita) Team Saeco                      11.13
90 Remmert Wielinga (Ned) Rabobank
91 Ivan Herrero (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?                  12.20
92 Igor Gonzalez de Galdeano (Spa) O.N.C.E.-Eroski
93 Roberto Laiseka (Spa) Euskaltel-Euskadi
94 Gorka Arrizabalaga (Spa) Euskaltel-Euskadi               12.44
95 Marco Zanotti (Ita) Fassa Bortolo                        16.05
96 Isaac Galvez (Spa) Kelme-Costa Blanca
97 Jordi Riera (Spa) Kelme-Costa Blanca
98 Gorka Beloki (Spa) O.N.C.E.-Eroski
99 Marco Pinotti (Ita) Lampre
100 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner                      17.57
101 Andrea Tafi (Ita) Team CSC                              18.37
102 Jos? Luis Arrieta (Spa) iBanesto.com
103 Erik Dekker (Ned) Rabobank
104 Milan Kadlec (Cze) Lampre
105 Unai Elorriaga (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
106 Juan Guillamon (Spa) Paternina-Costa de Almeria
107 Angel Casero (Spa) Team Coast                           19.02
108 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
109 Victor Hugo Pe?a (Col) US Postal presented by Berry F   19.15
110 Juan Miguel Cuenca (Spa) Kelme-Costa Blanca             19.18
111 Xavier Tondo (Spa) Paternina-Costa de Almeria
112 Jimmi Madsen (Den) Team CSC                             19.48
113 Michael Barry  (Can) US Postal presented by Berry Flo
114 Daniele Nardello (Ita) Team Telekom
115 Torsten Schmidt (Ger) Gerolsteiner                      20.29
116

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment