International Hessen Rundfahrt Results - Stage 4

News & Results

09/7/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen

International Hessen Rundfahrt Results - Stage 4

Teutenberg takes stage; Vasseur maintains overall lead.

Ronald Otto (Ger) WINfix-techem                                
83 David Pell (Aus) Team ComNet-Senges                            
84 Matthew Lorenz (USA) US National Team                          
85 Marco Appler (Ger) Mixed Team 1                                
86 Lukasz Bodnar (Pol) CCC-Polsat                                 
87 Marc Weisshaupt (Ger) CCC-Polsat                               
88 Daniel Olszewski (Ger) WINfix-techem                           
89 Vitaly Merts (Kaz) Mixed Team 1                                
90 Manuel Leder (Ger) WINfix-techem                               
91 Tilo Sch?ler (Ger) Mixed Team 1                                
92 Garrett Wonders (USA) US National Team                         
93 Leon Van Bon (Ned) Lotto-Domo                                  
94 Ief Verbrugghe (Bel) Lotto-Domo                                
95 Jimmi Madsen (Den) Team CSC

Overall rankings after stage 4:
1 C?dric Vasseur (Fra) Cofidis - Le Cr?dit par T?l?phone       18:06:54
2 Maryan Hary (Fra) Brioches La Boulang?re                     0.03
3 Axel Merckx (Bel) Lotto - Domo                                 0.07
4 Sylvain Chavanel (Fra) Brioches La Boulang?re                0.37
5 Fr?d?ric Gabriel (Fra) MBK - Oktos-Saint-Quentin               0.39
6 Bj?rn Glasner (Ger) Mixed Team 2                             0.57
7 Nicolas Jalabert (Fra) Team CSC                              0.58
8 Philippe Gaumont (Fra) Cofidis - Le Cr?dit par T?l?phone      0.59
9 Christophe Brandt (Bel) Lotto-Domo                              
10 Sergej Yakovlev (Kaz) Team Telekom                             
11 Ren? Haselbacher (Aut) Gerolsteiner                         3.07
12 Sergey Krushevskiy (Uzb) MBK-Oktos-Saint-Quentin            3.10
13 Holger Sievers (Ger) Mixed Team 2                              
14 Thomas Liese (Ger) Team Bianchi                                
15 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner                               
16 Nico Mattan (Bel) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone             
17 Thierry Marichal (Bel) Lotto-Domo                              
18 Andreas Klier (Ger) Team Telekom                               
19 Pascal Hungerb?hler (Swi) Mixed Team 1                      9.35
20 Chris Peers (Bel) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone          9.58
21 Kai Hundertmarck (Ger) Team Telekom                        13.33
22 Thomas Ziegler (Ger) Team Wiesenhof                        13.46
23 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner                            13.51
24 Antony Geslin (Fra) Brioches La Boulang?re                 19.42
25 Lars Michaelsen (Den) Team CSC                             20.15
26 Daniele Nardello (Ita) Team Telekom                        20.19
27 Udo B?lts (Ger) Gerolsteiner                               20.20
28 Jaroslaw Zarebski (Pol) CCC-Polsat                         20.23
29 Enrico Poitschke (Ger) Team Wiesenhof                      20.24
30 Maxim Gurov (Kaz) MBK-Oktos-Saint-Quentin                  20.25
31 Serge Baguet (Bel) Lotto-Domo                                  
32 Markus Ganser (Ger) Team ComNet-Senges                     22.49
33 Eric Baumann (Ger) Team Wiesenhof                          25.12
34 Sven Teutenberg (Ger) Team Bianchi                         25.27
35 Patrick Holsche (Ger) WINfix-techem                        26.07
36 Wolfram Wiese (Ger) Team ComNet-Senges                     28.07
37 Tristan Hoffmann (Ned) Team CSC                                
38 Benny De Schrooder (Bel) Palmans-Collstrop                 28.08
39 Christhope Detilloux (Bel) Lotto-Domo                      28.44
40 Daniel Becke (Ger) Team Bianchi                                
41 Danilo Hondo (Ger) Team Telekom                                
42 Linus Gerdemann (Ger) WINfix-techem                            
43 Robert F?rster (Ger) Gerolsteiner                              
44 Ralf Grabsch (Ger) Team Wiesenhof                              
45 Franck Renier (Fra) Brioches La Boulang?re                     
46 Andrey Mizourov (Kaz) MBK-Oktos-Saint-Quentin                  
47 Christoph Von Kleinsorgen (Ger) Team Bianchi                   
48 Uwe Hardter (Ger) Gerolsteiner                                 
49 Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop                      
50 Laurent Paumier (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                  
51 Vincent Templier (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                 
52 Steve De Wolf (Bel) Palmans-Collstrop                          
53 Rolf Aldag (Ger) Team Telekom                                  
54 Bj?rn Papstein (Ger) Mixed Team 2                              
55 Michael Blaudzun (Den) Team CSC                                
56 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner                             
57 Christophe Rinero (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                
58 J?rn Reuss (Ger) WINfix-techem                                 
59 Uwe Peschel (Ger) Gerolsteiner                                 
60 Mathias Kessler (Ger) Team Telekom                             
61 Lars Wackernagel (Ger) Team Wiesenhof                          
62 Bj?rn Schr?der (Ger) Team Wiesenhof                        29.07
63 Axel Hauschke (Ger) Team ComNet-Senges                     32.28
64 Philipp Mamos (Ger) Mixed Team 2                               
65 Sebastian Denke (Ger) Mixed Team 1                             

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment