Giro d'Italia Results - Stage 4

News & Results

05/13/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen
Foto copyright Fotoreporter Sirotti
Foto copyright Fotoreporter Sirotti

Giro d'Italia Results - Stage 4

No declassification for Robbie today...

Uno - Scanavino
85 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
86 Cristian Gasperoni (Ita) Mercatone Uno - Scanavino
87 Oscar Pozzi (Ita) Tenax
88 Roberto Conti (Ita) Mercatone Uno - Scanavino
89 Daniel Clavero (Spa) Mercatone Uno - Scanavino
90 Paolo Lanfranchi (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
91 Michele Scarponi (Ita) Domina Vacanze-Elitron
92 Gian Paolo Cheula (Ita) Vini Caldirola-SO.DI
93 Andrea Tonti (Ita) Team Saeco
94 Paolo Tiralongo (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo
95 Carlos Dacruz (Fra) FDJeux.com                            1.10
96 David Derepas (Fra) FDJeux.com
97 Giuseppe Palumbo (Ita) De Nardi-Colpack
98 Mauro Gerosa (Ita) Vini Caldirola-SO.DI
99 Scott Sunderland (Aus) Team fakta-Pata Chips
100 Mario Cipollini (Ita) Domina Vacanze-Elitron
101 Alberto Ongarato (Ita) Domina Vacanze-Elitron
102 Paolo Fornaciari (Ita) Team Saeco                        1.20
103 Leonardo Zanotti (Ita) De Nardi-Colpack                  1.25
104 Giuseppe Muraglia (Rus) Formaggi Pinzolo Fiave           1.30
105 Gabriele Colombo (Ita) Domina Vacanze-Elitron
106 Raffaele Illiano (Ita) Colombia-Selle Italia             1.43
107 Mario Scirea (Ita) Domina Vacanze-Elitron                3.40
108 Ruslan Gryschenko (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago          3.41
109 Lars Ytting Bak (Den) Team fakta-Pata Chips              4.20
110 Steffen Weigold (Ger) Gerolsteiner                       5.06
111 Marcel Strauss (Swi) Gerolsteiner
112 Daniele Pietropolli (Ita) Tenax
113 Bradley Wiggins (GBr) FDJeux.com                         6.08
114 Manuel Quinziato (Ita) Lampre                            6.53
115 Jan Svorada (Cze) Lampre
116 Angelo Furlan (Ita) Alessio
117 Volodimir Bileka (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago
118 Michele Gobbi (Ita) De Nardi-Colpack                     7.27
119 Johan Verstrepen (Bel) Landbouwkrediet-Colnago          11.00
120 Sergei Lelekin (Rus) Tenax
121 Daniele Contrini (Ita) Gerolsteiner                     11.02
122 Mirko Marini (Ita) Tenax
123 Elio Aggiano (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave
124 Leonardo Giordani (Ita) De Nardi-Colpack                11.25
125 Andris Naudusz (Lat) CCC-Atlas-Polsat
126 Uwe Hardter (Ger) Gerolsteiner
127 Andrus Aug (Est) De Nardi-Colpack
128 Piotr Przydzial (Pol) CCC-Atlas-Polsat
129 Mykhaylo Khalilov (Ukr) Colombia-Selle Italia
130 Kevin Van Impe (Bel) Lotto-Domo
131 Ief Verbrugghe (Bel) Lotto-Domo
132 John Freddy Garcia (Col) Colombia-Selle Italia
133 Salvatore Scamardella (Ita) Landbouwkrediet-Colnago
134 Frederic Guesdon (Fra) FDJeux.com
135 Jordi Riera Valls (Spa) Kelme-Costa Blanca
136 Ruber Alverio Marin (Col) Colombia-Selle Italia
137 Regis Lhuillier (Fra) FDJeux.com
138 Gert Steegmans (Bel) Lotto-Domo
139 Juilian Winn (GBr) Team fakta-Pata Chips
140 Fabiano Fontanelli (Ita) Mercatone Uno - Scanavino
141 Graeme Brown (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo
142 Massimo Apollonio (Ita) Vini Caldirola-SO.DI            11.29
143 Thierry Marichal (Bel) Lotto-Domo
144 Dario Pieri (Ita) Team Saeco
145 Gabriele Balducci (Ita) Vini Caldirola-SO.DI            13.14
146 Werner Riebenbauer (Aut) Team fakta-Pata Chips
147 Aart Vierhouten (Ned) Lotto-Domo
148 Frank Hoj (Den) Team fakta-Pata Chips
149 Rene' Joergensen (Den) Team fakta-Pata Chips
150 Robert Forster (Ger) Gerolsteiner
151 Francesco Secchiari (Ita) Domina Vacanze-Elitron        16.21
152 Matteo Tosatto (Ita) Fassa Bortolo
153 Brett Lancaster (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo
154 Luca De Angeli (Ita) Colombia-Selle Italia
155 Nick Gates (Aus) Lotto-Domo
156 Lorenzo Bernucci (Ita) Landbouwkrediet-Colnago
157 Moreno Di Biase (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave
158 Gianpaolo Mondini (Ita) Domina Vacanze-Elitron
159 Ivan Ravaioli (Ita) Mercatone Uno - Scanavino
160 Jimmy Casper (Fra) FDJeux.com
161 Gianluca Tonetti (Ita) Tenax
162 Guido Trenti (USA) Fassa Bortolo
163 Bogdan Bondariew (Ukr) CCC-Atlas-Polsat
164 Crescenzo D'amore (Ita) Tenax
165 Guillermo Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria-Fiordo
166 Martin Hvastija (Slo) Tenax
167 Julian Usano Martinez (Spa) Kelme-Costa Blanca          20.29

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment