Vuelta a Murcia Results - Stage 3

News & Results

03/7/2008| 0 comments
by Thomas Valentinsen

Vuelta a Murcia Results - Stage 3

Heado wins stage as Perez Arrieta holds onto overall lead.

17 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi                
18 Massimo Codol (Ita) Acqua Sapone - Caffe Mokambo                   
19 José Luis Carrasco Gamiz (Spa) Andalucía - Cajasur                 
20 Nuno Ribeiro (Por) Liberty Seguros                                 
21 Hernani Broco (Por) Liberty Seguros                                
22 Francesco Masciarelli (Ita) Acqua Sapone - Caffe Mokambo           
23 Julian Sanchez Pimienta (Spa) Contentpolis - Murcia                
24 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Contentpolis - Murcia            
25 Branislau Samoilau (Blr) Acqua Sapone - Caffe Mokambo              
26 Iñigo Cuesta López (Spa) Team CSC                                  
27 Carlos Sastre Candil (Spa) Team CSC                                
28 Isidro Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros                         3.07
29 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi                    4.23
30 Rui Miguel Sousa (Por) Liberty Seguros                          4.56
31 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Tinkoff Credit Systems    5.03
32 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua Sapone - Caffe Mokambo             6.08
33 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems                        
34 Joan Horrach Rippoll (Spa) Caisse d'Epargne                        
35 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi                  
36 Gustavo Dominguez Lemos (Spa) Karpin Galicia                    7.50
37 Eloy Teruel Rovira (Spa) Contentpolis - Murcia                     
38 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Credit Systems                         
39 Iban Mayoz (Spa) Karpin Galicia                                    
40 David Herrero Llorente (Spa) Karpin Galicia                        
41 Vladimir Karpets (Rus) Caisse d'Epargne                            
42 Enrique Salgueiro Alonso (Spa) Extremadura-Gruppo Gallardo         
43 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                                       
44 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC                                    
45 Jose Ruiz Sanchez (Spa) Andalucía - Cajasur                        
46 Oleg Chuzhda (Ukr) Contentpolis - Murcia                        9.50
47 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi                    12.15
48 Sergio Domínguez Muñoz (Spa) Contentpolis - Murcia                 
49 José Rujano Guillen (Ven) Caisse d'Epargne                         
50 Gonzalo Zambrano Calderon (Spa) Extremadura-Gruppo Gallardo        
51 Jurgen Van Goolen (Bel) Team CSC                                   
52 Daniel Navarro Garcia (Spa) Astana                                 
53 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana                    15.09
54 José Antonio Redondo Ramos (Spa) Karpin Galicia                    
55 Thomas Dekker (Ned) Rabobank                                       
56 Claudio José Casas Gallego (Spa) Andalucía - Cajasur           18.05
57 César Quiteiro (Por) Liberty Seguros                           19.23
58 Josu Mondelo (Spa) Extremadura-Gruppo Gallardo                     
59 Graeme Brown (Aus) Rabobank                                    21.27
60 Juan José Haedo (Arg) Team CSC                                     
61 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Andalucía - Cajasur           
62 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems                        
63 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                          
64 Xabat Otxotorena (Spa) Extremadura-Gruppo Gallardo                 
65 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d'Epargne                                
66 David Garcia Dapena (Spa) Karpin Galicia                           
67 Alexander Serov (Rus) Tinkoff Credit Systems                       
68 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Extremadura-Gruppo Gallardo             
69 Yon Bru Pascal (Spa) Euskaltel - Euskadi                           
70 Javier Moreno Bazan (Spa) Andalucía - Cajasur                      
71 Alexander Khatuntsev (Rus) Tinkoff Credit Systems                  
72 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Astana                               
73 Michael Blaudzun (Den) Team CSC                                    
74 Iban Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi                     
75 Denis Menchov (Rus) Rabobank                                       
76 Nicki Sørensen (Den) Team CSC                                      
77 Diego Milán Jiménez (Spa) Acqua Sapone - Caffe Mokambo         21.33
78 Dario Andriotto (Ita) Acqua Sapone - Caffe Mokambo             21.58
79 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC                      22.13
80 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Euskaltel - Euskadi              22.29
81 Delio Fernández Cruz (Spa) Karpin Galicia                      22.33
82 Carlos Castano Panadero (Spa) Karpin Galicia                   22.38
83 Jan Boven (Ned) Rabobank                                       23.55
84 José Antonio Lopez Gil (Spa) Andalucía - Cajasur               24.16
85 Antonio

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment