Vuelta a Murcia Results - Stage 2

News & Results

03/5/2008| 0 comments
by Thomas Valentinsen

Vuelta a Murcia Results - Stage 2

Rubiera takes stage win for Team Astana; Perez Arrieta leads overall.

16 José Herrada Lopez (Spa) Contentpolis - Murcia                     
17 Julian Sanchez Pimienta (Spa) Contentpolis - Murcia                
18 Hernani Broco (Por) Liberty Seguros                                
19 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi                
20 Francisco Perez Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne                     
21 Branislau Samoilau (Blr) Acqua Sapone - Caffe Mokambo              
22 Nuno Ribeiro (Por) Liberty Seguros                                 
23 Massimo Codol (Ita) Acqua Sapone - Caffe Mokambo                   
24 Carlos Sastre Candil (Spa) Team CSC                                
25 Francesco Masciarelli (Ita) Acqua Sapone - Caffe Mokambo           
26 Iñigo Cuesta López (Spa) Team CSC                                  
27 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Contentpolis - Murcia            
28 Isidro Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros                         3.07
29 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi                    4.23
30 Rui Miguel Sousa (Por) Liberty Seguros                          4.56
31 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Tinkoff Credit Systems    5.03
32 Joan Horrach Rippoll (Spa) Caisse d'Epargne                     6.08
33 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua Sapone - Caffe Mokambo                
34 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi                  
35 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems                        
36 Oleg Chuzhda (Ukr) Contentpolis - Murcia                        7.50
37 Eloy Teruel Rovira (Spa) Contentpolis - Murcia                     
38 David Herrero Llorente (Spa) Karpin Galicia                        
39 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC                                    
40 Enrique Salgueiro Alonso (Spa) Extremadura-Gruppo Gallardo         
41 Jose Ruiz Sanchez (Spa) Andalucía - Cajasur                        
42 Vladimir Karpets (Rus) Caisse d'Epargne                            
43 Iban Mayoz (Spa) Karpin Galicia                                    
44 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Credit Systems                         
45 Gustavo Dominguez Lemos (Spa) Karpin Galicia                       
46 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                                       
47 Sergio Domínguez Muñoz (Spa) Contentpolis - Murcia             12.15
48 José Rujano Guillen (Ven) Caisse d'Epargne                         
49 Daniel Navarro Garcia (Spa) Astana                                 
50 Gonzalo Zambrano Calderon (Spa) Extremadura-Gruppo Gallardo        
51 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi                        
52 Jurgen Van Goolen (Bel) Team CSC                                   
53 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana                    15.09
54 Thomas Dekker (Ned) Rabobank                                       
55 José Antonio Redondo Ramos (Spa) Karpin Galicia                    
56 Delio Fernández Cruz (Spa) Karpin Galicia                          
57 Claudio José Casas Gallego (Spa) Andalucía - Cajasur           18.05
58 César Quiteiro (Por) Liberty Seguros                           19.23
59 Josu Mondelo (Spa) Extremadura-Gruppo Gallardo                     
60 Graeme Brown (Aus) Rabobank                                    21.27
61 Xabat Otxotorena (Spa) Extremadura-Gruppo Gallardo                 
62 Juan José Haedo (Arg) Team CSC                                     
63 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Andalucía - Cajasur           
64 Michael Blaudzun (Den) Team CSC                                    
65 Alexander Khatuntsev (Rus) Tinkoff Credit Systems                  
66 Denis Menchov (Rus) Rabobank                                       
67 Javier Moreno Bazan (Spa) Andalucía - Cajasur                      
68 Carlos Castano Panadero (Spa) Karpin Galicia                       
69 David Garcia Dapena (Spa) Karpin Galicia                           
70 Alexander Serov (Rus) Tinkoff Credit Systems                       
71 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems                        
72 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucía - Cajasur                      
73 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team CSC                          
74 Yon Bru Pascal (Spa) Euskaltel - Euskadi                           
75 Dario Andriotto (Ita) Acqua Sapone - Caffe Mokambo                 
76 Iban Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi                     
77 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Extremadura-Gruppo Gallardo             
78 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d'Epargne                                
79 Janez Brajkovic (Slo) Astana                                       
80 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Euskaltel - Euskadi                  
81 Jan Boven (Ned) Rabobank                                           
82 Fabien Patanchon (Fra) Caisse d'Epargne                            
83 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Astana                               
84 José Antonio Lopez Gil (Spa) Andalucía - Cajasur                   
85 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel - Euskadi                          
86 Nicki

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment