2010 Dauphine Libere Results - Stage 4

News & Results

06/10/2010| 0 comments
by Roadcycling.com
Photo copyright Fotoreporter Sirotti.
Photo copyright Fotoreporter Sirotti.

2010 Dauphine Libere Results - Stage 4

Nicolas Vogondy wins stage 5; Team RadioShack's Janez Brajkovic increases overall Criterium du Dauphine 2010 lead.

0:04:10  
68 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini    
69 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi 0:04:22  
70 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi    
71 Roy Sentjens (Ned) Team Milram 0:04:24  
72 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank    
73 Mickael Delage (Fra) Omega Pharma-Lotto    
74 Nicolas Portal (Fra) Sky Professional Cycling Team 0:05:19  
75 Thomas Vedel Kvist (Den) Quick Step 0:05:34  
76 Gert Dockx (Bel) Team HTC - Columbia    
77 Ben Hermans (Bel) Team Radioshack    
78 Ruben Plaza Molina (Spa) Caisse d'Epargne 0:05:52  
79 Bram Tankink (Ned) Rabobank    
80 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha 0:06:07  
81 Laszlo Bodrogi (Hun) Team Katusha    
82 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Astana    
83 Christophe Brandt (Bel) Omega Pharma-Lotto    
84 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step 0:06:51  
85 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:07:17  
86 Steve Chainel (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:07:34  
87 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas-Doimo 0:07:43  
88 Patrick Gretsch (Ger) Team HTC - Columbia 0:08:33  
89 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:19  
90 Aleksejs Saramotins (Lat) Team HTC - Columbia 0:10:29  
91 Imanol Erviti Ollo (Spa) Caisse d'Epargne    
92 Christophe Moreau (Fra) Caisse d'Epargne    
93 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne    
94 Danny Pate (USA) Garmin - Transitions    
95 Thomas Peterson (USA) Garmin - Transitions    
96 Dominik Roels (Ger) Team Milram 0:12:01  
97 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom    
98 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank 0:12:55  
99 Wim De Vocht (Bel) Team Milram    
100 Marco Bandiera (Ita) Team Katusha    
101 Alfredo Balloni (Ita) Lampre-Farnese Vini    
102 Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux    
103 Benoït Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux    
104 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-Farnese Vini    
105 Nikolai Trusov (Rus) Team Katusha    
106 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha    
107 Jurgen Van Goolen (Bel) Omega Pharma-Lotto    
108 Enrico Magazzini (Ita) Lampre-Farnese Vini    
109 Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team    
110 Adriano Malori (Ita) Lampre-Farnese Vini    
111 John-Lee Augustyn (RSA) Sky Professional Cycling Team    
112 Christian Meier (Can) Garmin - Transitions    
113 Dominique Rollin (Can) Cervelo Test Team    
114 Pierre Cazaux (Fra) Française Des Jeux    
115 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux    
116 Jeremie Galland (Fra) Saur - Sojasun    
117 Aitor Perez Arrieta (Spa) Footon-Servetto    
118 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi    
119 Mauro Facci (Ita) Quick Step    
120 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi    
121 Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun    
122 Davide Appollino (Ita) Cervelo Test Team    
123 Francisco Perez Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne    
124 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi    
125 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale    
126 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Caisse d'Epargne    
127 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto    
128 Geoffroy Lequatre (Fra) Team Radioshack    
129 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank    
130 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto    
131 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana    
132 Jean-Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun    
133 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team    
134 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step    
135 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Radioshack 0:13:03  
136 Gabriel Rasch (Nor) Cervelo Test Team 0:13:25  
137 André Steensen (Den) Team Saxo Bank 0:17:08  
138 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Footon-Servetto    
139 Enrique Mata Cabello (Spa) Footon-Servetto    
140 Baden Cooke (Aus) Team

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment