2009 Tirreno-Adriatico Results - Stage 2

News & Results

03/12/2009| 0 comments
by Thomas Valentinsen

2009 Tirreno-Adriatico Results - Stage 2

Petacchi wins stage.

(Ita) Ceramica Flaminia-Bossini Docce                             
56 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                      
57 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d'Epargne                                            
58 Ilker Camano Ortuzar (Spa) Fuji-Servetto                                          
59 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil                                                  
60 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale                                             
61 Jérôme Coppel (Fra) Française des Jeux                                            
62 Paul Martens (Ger) Rabobank                                                       
63 Iban Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi                                      
64 Johann Tschopp (Swi) Bbox Bouygues Telecom                                        
65 Diego Caccia (Ita) Barloworld                                                     
66 Sergey Klimov (Rus) Katusha                                                       
67 Gabriele Bosisio (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini                                    
68 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld                                                 
69 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step                                                1.49
70 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                                        2.06
71 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil                                                  2.10
72 Edvald Boasson Hagen (Nor) Columbia-Highroad                                      
73 Daniele Righi (Ita) Lampre-NGC                                                    
74 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam                                           
75 Andrey Zeits (Kaz) Astana                                                         
76 Andreas Klier (Ger) Cervélo TestTeam                                              
77 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil                                                  
78 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux                                        
79 Johannes Fröhlinger (Ger) Milram                                                  
80 Francesco Ginanni (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli           
81 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux                                             
82 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                                                   
83 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne                                             
84 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                        
85 Ángel Madrazo (Spa) Caisse d'Epargne                                              
86 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto                                              2.33
87 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                    3.37
88 Gianni Meersman (Bel) Française des Jeux                                          
89 Mikhail Ignatiev (Rus) Katusha                                                    
90 Michael Albasini (Swi) Columbia-Highroad                                          
91 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo                               4.18
92 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream                                              
93 William Frischkorn (USA) Garmin-Slipstream                                        
94 Bernhard Eisel (Aut) Columbia-Highroad                                            
95 Stijn Devolder (Bel) Quick Step                                                   
96 Rene Mandri (Est) AG2R La Mondiale                                                
97 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d'Epargne                                               
98 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo                              
99 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam                                              
100 Pavel Brutt (Rus) Katusha                                                        
101 Allan Davis (Aus) Quick Step                                                  4.56
102 Manuel Belletti (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli            
103 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana                                                      
104 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux                                          
105 Benoît Vaugrenard (Fra) Française des Jeux                                       
106 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                                                
107 Vladimir Duma (Ukr) Ceramica Flaminia-Bossini Docce                           6.54
108 Bert Grabsch (Ger) Columbia-Highroad                                          7.04
109 Aurélien Clerc (Swi) AG2R La Mondiale                                            
110 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil                                                  
111 Geraint Thomas (GBr) Barloworld                                                  
112 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi                                            
113 Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto                                                
114 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil                                                
115 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Ceramica Flaminia-Bossini Docce                          
116 Massimiliano Gentili (Ita) Ceramica Flaminia-Bossini Docce                    7.14
117 Marcin Sapa (Pol) Lampre-NGC                                                  8.02
118 Sergey Renev (Kaz) Astana                                                     8.04
119 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana                                                    
120 Marzio Bruseghin (Ita) Lampre-NGC                                             8.18
121 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC                                               
122 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo                              
123 Alberto Ongarato (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini                                   
124 Luis Angel Maté (Spa) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli            
125 David De La Fuente Rasilla (Spa) Fuji-Servetto                                   
126 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Euskaltel-Euskadi                                  
127 Alexandr Pliuschin (Mda) AG2R La Mondiale                                     8.50
128 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank                                                 8.59
129 Angelo Furlan (Ita) Lampre-NGC                                                   
130 Kasper Klostergård (Den) Saxo Bank                                               
131 Marco Corti (Ita) Barloworld                                                     
132 Leonardo Giordani (Ita) Ceramica Flaminia-Bossini Docce                          
133 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-NGC                                                  
134 Chris Sutton (Aus) Garmin-Slipstream                                             
135 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis                                              
136 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC                                               
137 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream                                               
138 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas                                                  

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment