2009 Tirreno-Adriatico Results - Stage 1

News & Results

03/11/2009| 0 comments
by Thomas Valentinsen

2009 Tirreno-Adriatico Results - Stage 1

El Fares wins for Cofidis and takes overall lead.

83 Iban Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi                                  
84 Paul Martens (Ger) Rabobank                                                   
85 David De La Fuente Rasilla (Spa) Fuji-Servetto                                
86 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Euskaltel-Euskadi                               
87 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld                                             
88 Michael Albasini (Swi) Columbia-Highroad                                      
89 Marcin Sapa (Pol) Lampre-NGC                                               1.57
90 Angelo Furlan (Ita) Lampre-NGC                                                
91 Edvald Boasson Hagen (Nor) Columbia-Highroad                                  
92 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank                                                 
93 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil                                                 
94 Daniele Righi (Ita) Lampre-NGC                                                
95 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream                                          
96 Andrey Zeits (Kaz) Astana                                                     
97 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo                              
98 Stijn Devolder (Bel) Quick Step                                               
99 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream                                            
100 Chris Sutton (Aus) Garmin-Slipstream                                         
101 William Frischkorn (USA) Garmin-Slipstream                                   
102 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC                                           
103 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                                              
104 Andreas Klier (Ger) Cervélo TestTeam                                         
105 Rene Mandri (Est) AG2R La Mondiale                                           
106 Sergey Renev (Kaz) Astana                                                    
107 Bernhard Eisel (Aut) Columbia-Highroad                                       
108 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d'Epargne                                          
109 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                                      
110 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-NGC                                              
111 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis                                             
112 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne                                        
113 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam                                      
114 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux                                   
115 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream                                          
116 Ángel Madrazo (Spa) Caisse d'Epargne                                         
117 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam                                         
118 Kasper Klostergård (Den) Saxo Bank                                           
119 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil                                                
120 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis                                          
121 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux                                        
122 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas                                              
123 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil                                             
124 Pavel Brutt (Rus) Katusha                                                    
125 Johannes Fröhlinger (Ger) Milram                                             
126 Leonardo Giordani (Ita) Ceramica Flaminia-Bossini Docce                      
127 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo                         
128 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                                               
129 Marco Corti (Ita) Barloworld                                                 
130 Serguei Ivanov (Rus) Katusha                                                 
131 Riccardo Chiarini (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini                              
132 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana                                                
133 Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto                                         
134 Giairo Ermeti (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini                                  
135 Francesco Ginanni (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli      
136 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                   
137 Arnaud Labbe (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                     
138 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale                                     4.41
139 Aurélien Clerc (Swi) AG2R La Mondiale                                     4.43
140 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank                                            
141 Bert Grabsch (Ger) Columbia-Highroad                                         
142 Steve Cummings (GBr) Barloworld                                              
143 Sebastian Lang (Ger) Silence-Lotto                                           
144 Marcus Ljungqvist (Swe) Saxo Bank                                            
145 Alexandr Pliuschin (Mda) AG2R La Mondiale                                    
146 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale                                          
147 Maryan Hary (Fra) Cofidis                                                    
148 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil                                              
149 Bram De Groot (Ned) Rabobank                                                 
150 Ermanno Capelli (Ita) Fuji-Servetto                                          
151 Björn Schröder (Ger) Milram                                                  
152 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil                                                
153 Allan Davis (Aus) Quick Step                                                 
154 Geraint Thomas (GBr) Barloworld                                              
155 Nico Sijmens (Bel) Cofidis                                                   
156 Rui Costa (Por) Caisse d'Epargne                                             
157 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana                                                  
158 Gerald Ciolek (Ger) Milram                                                   
159 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                                            
160 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam                                         
161 Manuel Belletti (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli        
162 Benoît Vaugrenard (Fra) Française des Jeux                                   
163 Anthony Geslin (Fra) Française des Jeux                                      
164 Robert Hunter (RSA) Barloworld                                               
165 Gregory Rast (Swi) Astana                                                    
166 Maarten Wynants (Bel) Quick Step                                             
167 Aitor Galdos (Spa) Euskaltel-Euskadi                                         
168 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Ceramica Flaminia-Bossini Docce                      
169 Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto                                            
170 Mattia Gavazzi (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli         
171

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment