2009 Three Days of De Panne Results - Stage 3B

News & Results

04/2/2009| 0 comments
by Thomas Valentinsen

2009 Three Days of De Panne Results - Stage 3B

Wiggins wins final time trial; Willems wins race.

15.03
66 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step                            15.04
67 Arnaud Labbe (Fra) BBox Bouygues Telecom                    15.06
68 Mathieu Claude (Fra) BBox Bouygues Telecom                  15.12
69 Hans Dekkers (Ned) Garmin - Slipstream                          
70 Robert Förster (Ger) Team Milram                            15.13
71 Martin Müller (Ger) Team Milram                             15.25
72 René Haselbacher (Aut) Vorarlberg - Corratec                15.28
73 Oleg Chuzhda (Ukr) Contentpolis-Ampo                            
74 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg - Corratec                15.45
75 Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano                               
76 Geert Omloop (Bel) Palmans Cras                                 
77 Simone Cadamuro (Ita) Amica Chips - Knauf                   15.55
78 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre - N.G.C.                        15.56
79 Mikel Gaztanaga (Spa) Contentpolis-Ampo                     15.58
80 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.                        16.29
81 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator         16.36
82 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet - Colnago                  16.56
83 Luca Barla (Ita) Team Milram                                16.58
84 Kevin De Weert (Bel) Quick Step                             17.36
85 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank                              17.46
86 Josep Jufre (Spa) Fuji-Servetto                             17.47
87 Kevin Neirynckx (Bel) Landbouwkrediet - Colnago             17.48
88 Stijn Devolder (Bel) Quick Step                             18.11
89 Wim Van Huffel (Bel) Vorarlberg - Corratec                  18.56
90 Svein Tuft (Can) Garmin - Slipstream                        19.27
91 Martial Ricci Poggi (Fra) Landbouwkrediet - Colnago         19.35
92 André Schulze (Ger) PSK Whirlpool - Author                  19.42
93 Alan Marangoni (Ita) CSF Group - Navigare                   19.48
94 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator           20.10
95 Diego Caccia (Ita) Barloworld                               20.31
96 Gert Dockx (Bel) Team Columbia - Highroad                   20.58
97 Marcin Sapa (Pol) Lampre - N.G.C.                           21.22
98 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                           21.24
99 Federico Canuti (Ita) CSF Group - Navigare                  22.08
100 Filip Meirhaeghe (Bel) Landbouwkrediet - Colnago           22.12
101 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.                     22.17
102 Berik Anuarbekovich Kupeshov (Kaz) Astana                  23.14
103 Daniele Righi (Ita) Lampre - N.G.C.                        23.28
104 Daryl Impey (RSA) Barloworld                               23.30
105 Simon Spilak (Slo) Lampre - N.G.C.                         23.37
106 Sjef De Wilde (Bel) Palmans Cras                           25.01
107 Andy Cappelle (Bel) Palmans Cras                           26.28

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment