2009 Three Days of De Panne Results - Stage 2

News & Results

04/1/2009| 0 comments
by Thomas Valentinsen

2009 Three Days of De Panne Results - Stage 2

Cavendish wins stage 2; Pozzato leads overall.

Pedro Horrillo (Spa) Rabobank                               
45 Oleg Chuzhda (Ukr) Contentpolis-Ampo                        
46 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg - Corratec                
47 Simone Cadamuro (Ita) Amica Chips - Knauf                   
48 Nicolay Trussov (Rus) Team Katusha                          
49 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia - Highroad                 
50 Dominik Roels (Ger) Team Milram                             
51 Michael Friedman (USA) Garmin - Slipstream                  
52 Robert Förster (Ger) Team Milram                            
53 Steven Cozza (USA) Garmin - Slipstream                      
54 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator           
55 Bart Van Heule (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator         
56 Paolo Longo Borghini (Ita) Barloworld                       
57 Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano                           
58 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - Highroad                 
59 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step                            
60 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha                         
61 Bradley Wiggins (GBr) Garmin - Slipstream                   
62 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano                  
63 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom                
64 William Frischkorn (USA) Garmin - Slipstream                
65 Svein Tuft (Can) Garmin - Slipstream                        
66 Mauro Abel Richeze (Arg) CSF Group - Navigare               
67 Rick Flens (Ned) Rabobank                                   
68 Mickael Delage (Fra) Silence-Lotto                          
69 Geert Omloop (Bel) Palmans Cras                             
70 Mikel Gaztanaga (Spa) Contentpolis-Ampo                     
71 Angelo Furlan (Ita) Lampre - N.G.C.                         
72 Jos Van Emden (Ned) Rabobank                                
73 Hans Dekkers (Ned) Garmin - Slipstream                      
74 Mathieu Claude (Fra) BBox Bouygues Telecom                  
75 Matija Kvasina (Cro) Amica Chips - Knauf                    
76 Marco Frapporti (Ita) CSF Group - Navigare                  
77 Sebastian Lang (Ger) Silence-Lotto                          
78 Graeme Brown (Aus) Rabobank                                 
79 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycling Team              
80 Daniel Musiol (Ger) Vorarlberg - Corratec                   
81 René Haselbacher (Aut) Vorarlberg - Corratec                
82 Michael Schär (Swi) Astana                                  
83 Wim Stroetinga (Ned) Team Milram                            
84 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana                                
85 Massimiliano Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                     
86 Maciek Bodnar (Pol) Liquigas                                
87 Daniel Oss (Ita) Liquigas                                   
88 Michal Golas (Pol) Amica Chips - Knauf                      
89 Marcello Pavarin (Ita) CSF Group - Navigare                 
90 Grégory Rast (Swi) Astana                                   
91 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre - N.G.C.                        
92 Gerben Löwik (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team             
93 Aart Vierhouten (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team          
94 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team              
95 Jurgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto                        
96 Arnaud Labbe (Fra) BBox Bouygues Telecom                    
97 Daniele Nardello (Ita) Fuji-Servetto                        
98 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas                             
99 Marco Velo (Ita) Quick Step                             13.36
100 Rony Martias (Fra) BBox Bouygues Telecom               13.40
101 Saïd Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom                    
102 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step                        13.54
103 Martin Müller (Ger) Team Milram                        13.57
104 Sergueï Ivanov (Rus) Team Katusha                          
105 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator    14.22
106 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet - Colnago             15.04
107 Luca Barla (Ita) Team Milram                           15.11
108 Josep Jufre (Spa) Fuji-Servetto                        16.41
109 Jürgen Van De Walle (Bel) Quick Step                       
110 Kevin De Weert (Bel) Quick Step                            
111 Martial Ricci Poggi (Fra) Landbouwkrediet - Colnago    16.43
112 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad              
113 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank                             
114 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha                       
115 Wim Van Huffel (Bel) Vorarlberg - Corratec                 
116 Guennadi Mikhaïlov (Rus) Team Katusha                      
117 Marcin Sapa (Pol) Lampre - N.G.C.                      18.52
118 Andy Cappelle (Bel) Palmans Cras                       18.58
119 André Schulze (Ger) PSK Whirlpool -

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment